Як вибрати дитяче взуття на перші кроки?
28.02.2018

З першими кроками крихти з'являється необхідність у покупці відповідного взуття. Спочатку малюк зможе потренуватися вдома, а після сміливо ходити по вулиці. При виборі слід звернути увагу на якість і безпеку взуття, підібрати потрібний розмір.


Визначення розміру
Перед покупкою необхідно самостійно виміряти довжину обох стоп малюка. Для цього знадобиться чистий аркуш паперу, ручка або олівець і сантиметрова стрічка. Ноги дитини необхідно поставити на лист і обвести стопи, тримаючи олівець вертикально підлозі. Далі потрібно зміряти контур за двома найбільш виступаючим точкам.
Довжина ніг крихти може відрізнятися на 0,5 см, вибирати взуття слід за великим показником. Вимірювання краще проводити ввечері без шкарпеток і колготок. Якщо малюк не може рівно встояти на одному місці, можна в сидячому положенні виміряти довжину стоп за допомогою сантиметра. До вийшов показниками слід додати 0,2-0,3 см.

Вибір взуття
Розмірна сітка у певних виробників може відрізнятися від стандартної, тому слід вивчити характеристики вироби перед покупкою. Розмір відповідає довжині устілки в см. Літня взуття повинна бути на 0,5-1 см більше, зимова до 1,5 см.
Для дітей краще вибирати якісні ортопедичні моделі.


Характеристики:

    
Ущільнений жорсткий задник;
    
Невисокий стійкий каблук;
    
Подушечка для підтримки зводу;
    
Шкіряна дихаюча устілка.

Найбільш зручна взуття на липучках і застібках. Ніс повинен бути вільний і не утрудняти рухів пальців. Для зими кращий варіант - чоботи з натуральної шкіри на хутрі, на осінь і весну підходять моделі без хутряної підкладки. Для теплої пори року можна вибрати шкіряні або тканинні сандалі.

Примірка
Перші кроки малюк робить в середньому у віці від 9 місяців до року. У цей період він ще не відчуває сильного дискомфорту при носінні взуття, тому батьки повинні самостійно оцінити безпеку та зручність моделі.
параметри:

    
При натисканні на ніс взуття залишається вільного місця не більше 1-1,5 см;
    
Ортопедичне подушечка знаходиться точно під поздовжнім зводом (для визначення необхідно витягнути устілку і перевірити);
    
Малюк ставить ноги однаково рівно, взуття не бовтається і добре застібається;
    
Немає декоративних елементів, які стикаються один з одним при ходьбі.

Оптимально підібране взуття забезпечує правильне формування стопи і становлення ходи дитини. Носіння ортопедичних моделей сприяє профілактиці плоскостопості та інших захворювань ніг.